Bakan Avcı: 18 Mart Millî Eğitim Bakanlığı İçin Çok Özel Bir Gün

Bakan Avcı 18 Mart Millî Eğitim Bakanlığı için çok özel bir gün

 Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu ancak Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul’da düzenlenen "Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi"nde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ne değinerek,  18 Mart´ın Çanakkale Deniz Zaferi´nin anıldığı tarih olduğunu hatırlatarak bu günün Millî Eğitim camiası için farklı bir önemi bulunduğunu söyledi.
 
Bakan Avcı konuşmasının devamında, "1916´da, yani bundan 100 yıl önce bizim pek çok rüştiyemizde, okullarımızda diploma verilmedi. Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesi´nde, Edirne Lisesi´nde, Bursa Lisesi´nden, İstanbul Erkek Lisesi´nden, Galatasaray Lisesi´nden, Vefa Lisesi´nden Çanakkale´ye giden son sınıf öğrencilerimiz geri dönmedi. Onlar, şehadetnamelerini Çanakkale´de aldı. Onun için 18 Mart bizim için, Millî Eğitim Bakanlığımız, Maarif Vekaletimiz için çok özel bir gün. Ben sizlerden bütün Çanakkale şehitleri için ve bilhassa Çanakkale´den dönmeyen öğrencilerimiz için birer Fatiha istirham ediyorum" dedi.
 

Yayınlanma: Pazar, 20 Mart 2016 16:06 Gösterim: 894
Yazdır