MEB-DER ADAPAZARI BELEDİYE BAŞKANI IŞIKSU’YU ZİYARET ETTİ

 

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali AKILLI; MEB-DER olarak eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Akıllı; Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak, Allah rızası için çalışan nesiller yetiştirmek, eğitim sistemimizin toplumun ıslahı ve değerlerine  bağlı nesiller yetiştirmesini sağlamak, eğitimcilerimizin bu amaçlar çerçevesinde çalışmasına  ve dayanışmasına katkı sağlamak için çabalıyoruz. Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bir peygamberlik mesleğidir. İnsanlığın ilk muallim ve mürebbileri peygamberlerdir. Sevgili Peygamberimiz de kendisinin bir muallim olarak gönderildiğini ve esas vazifesinin bu olduğunu muhtelif vesilelerle ifade buyurmuşlardır. Dolayısıyla eğitimcilerimiz “Ben muallim olarak gönderildim.”diyen peygamberimizin günümüzdeki varisleridir şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu;  MEB-DER’in sosyal sorumluluk projelerini biliyoruz, derneğimizi zaten yakından takip ediyoruz ve tüm çalışmalarında destek vermeye birlikte çalışmaya daha önceden olduğu gibi devam edeceğiz dedi.

Ziyaret sonunda kurumsal tablo ve dernek yayınları takdim edildi. 

Yayınlanma: Cuma, 12 Temmuz 2019 08:14 Gösterim: 300
Yazdır