MEB-DER İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

 

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında karşılıklı istişarelerde bulundu.

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Akıllı; 20. Yüzyılın büyük düşünürlerinden Nurettin Topçu medeniyetimizin son üçyüz yılda yaşadığı sorunları doğru tespit etmek için eğitim ve kültür alanının iyi incelenmesi gerektiğini söylüyor. Bizler de önce ahlak ve maneviyat diyerek maneviyatçı nesiller yetişmesi için çalışıyoruz. Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak istiyoruz. Eğitim ve sosyal sorumluk üzerine projeler yazıyoruz ve yürütüyoruz şeklinde konuştu.

 

Projelerinden, söyleşi ve yazılı eserlerinden bahseden Akıllı, misafirperverliği ve sıcak ilgisinden dolayı Yorulmaz’a teşekkür etti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya’daki kültürel çalışmalarından bahsederek Milli Eğitimciler Birliği Derneğine kurumsal olarak destek olmaktan ve destek almaktan mutlu olacağını belirtti.

 

Ziyaret sonunda günün anısına Ali Akıllı, Yorulmaz’a kurumsal tablo ve dernek yayınlarını hediye etti. 

Yayınlanma: Cuma, 22 Mart 2019 21:49 Gösterim: 202
Yazdır