MEB-DER ASPİM Ziyaret

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yeni İl Müdürü Musa Zor’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette konuşan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, sosyal sorumluluk alanında da çalışmalar yaptıklarını ve bu konuda en büyük destekçilerinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olduğunu söyledi.

Akıllı, MEB-DER olarak son 5 yılda gerçekleştirdiğimiz 3 projemizde de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yaptık. Çocuk evleri sitelerinde kalan çocuklara yönelik; akran zorbalığı, verimli ders çalışma, sağlıklı beslenme ve spor, internet bağımlılığı vb gibi konularda eğitimler verdik. Her zaman desteğini bizden esirgemeyen bu kurumda sizlerden gördüğümüz sıcak ilgi ile kendimizi evimizde gibi hissediyoruz dedi.

Ailenin toplumun temel taşı olduğunu ifade eden Akıllı; Sağlıklı nesiller yetişmesi için toplumda aile yapısının sağlam olması gerekir. Aile yapısı sağlam olan toplumlardan güçlü medeniyetler ortaya çıkar. Aile ile başlayan eğitim, okul ile harmanlanarak kişisel açıdan donanımlı bireyleri doğurur. Ancak bunlardan bir tanesinin eksik olması ya da ihmali bireyi sürekli değişen ve gelişen dünyaya entegre edemez. Bu sebepten devletler güçlü toplumlar oluşturmak için değişen ve gelişen şartlara göre sosyal politikalar üretmek zorundadır şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Zor, MEB-DER ile işbirliği yaptığımız tüm çalışmalarımız karşılıklı olarak memnuniyetle sonuçlandı. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlikte yeni projelerde yer almaktan mutluluk duyarız. Çalışma alanımız itibariyle sizlerin yaptıkları faaliyetler bizler için çok kıymetli dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zor teşekkür ederek başarılar diledi.

MEB-DER Başkanı Ali Akıllı, Musa Zor’a dernek yayınları ve kurumsal tablo takdim etti. 

Yayınlanma: Cumartesi, 23 Şubat 2019 20:43 Gösterim: 227
Yazdır