MEB-DER SUBÜ Ziyaret

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mehmet Sarıbıyık’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı yönetim kurulu üyelerini tanıtarak başladığı konuşmasında dernek faaliyetlerine değindi. Eğitim, gündem ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalar yaptıklarını söyleyerek yürüttükleri projelerini anlattı.

MEB-DER yayınlarından ve yazı dizilerinden oluşan Yetmez mi kitabından takdim ederek eğitim üzerine söyleyecek çok sözleri olduğunu vurgulayan Akıllı; Ülkemizin maddi manevi kalkınmasına katkı sağlamak için proje, konferans, söyleşi, yazı dizisi vb gibi bir çok alanda çaba sarf ediyoruz dedi.

Akıllı; MEB-DER olarak son 5 yılda farklı projelerle yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim seminerleri verdik. Binden fazla öğretmenimize eğiticilerin eğitimi kapsamında alanında uzman kişilerce eğitim programı düzenledik. Velilere, mültecilere, özel eğitime muhtaç ve dezavantajlı çocuklarımıza yönelik de konferans ve atölye çalışmaları gerçekleştirdik şeklinde konuştu.

Dernek merkezinde üyeleri ile bir araya gelerek, Suriye meselesi, Kudüs, Arakan, 28 Şubat, Sosyal medya ve mahremiyet, kadın ve adalet gibi konularda söyleşiler organize ettiklerini söyleyen Akıllı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gençlik Merkezi gibi kurumlarla protokol yaparak işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurguladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, bilgiyi beceriyle bütünleştiren üniversite anlayışı ile yola çıktıklarını, teori ile pratiği bir araya getirerek alanına hakim öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sarıbıyık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MEB-DER’in projelerini beğendiğini belirterek birlikte yeni projelerde çalışabileceklerini, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaret sonunda Ali Akıllı, Sarıbıyık’a kurumsal tablo takdim etti. 

 

 

 

Yayınlanma: Cumartesi, 23 Şubat 2019 20:10 Gösterim: 224
Yazdır