MEB-DER VALİ NAYİR’İ ZİYARET ETTİ

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Ahmet Hamdi Nayir’e hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Eğitim, Gündem ve sosyal sorumluluk alanlarına yönelik projeler yürüttüklerini ifade eden Akıllı; Bi Dünya Kadın Projesi ile kadına yönelik şiddetin önlenmesi, islamda ve ailede kadının yeri ve önemi, kara alma mekanizmalarında kadınların dahil edilmesi ve demokrasiye katkıları gibi konuları işlediklerini belirtti.

Akıllı; Bir Tema Bir Tebessüm Projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk evleri Sitelerinde kalan çocuklara yönelik verimli ders çalışma, sınav kaygısı ile başa çıkma yöntemleri, sağlıklı beslenme ve güvenli internet kullanımı gibi konularda Rehber Öğretmenlerimiz aracılığıyla eğitimler verdik. Son olarak yine İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi ile akran zorbalığı konusunda farkındalık oluşturduk. 12 ilçede 10 bin öğrencimize ve yaklaşık bin kadar öğretmenimize Akran Zorbalığı ile Mücadele Yolları seminerleri gerçekleştirdik ve velilere, mültecilere yönelik konferanslar verdik. Dedi.

Eğitim Günlüğü ve Değerler Eğitimi Yazı Dizisi, Köşe Yazılarından oluşan kitap basımı ve proje sonuç raporları ile kalıcı eserler bırakmak istediklerini vurgulayan Akıllı, salon programları ile de Kudüs, Suriye, Arakan ve 28 Şubat ile ilgili etkinliklerinden bahsetti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, sosyal sorumluluk projelerinin önemine değinerek kolaylıklar diledi. 

 

Yayınlanma: Cuma, 28 Aralık 2018 11:20 Gösterim: 311
Yazdır