MEB-DER Vali Balkanlıoğlunu Ziyaret Etti

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Vali İrfan Balkanlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Dernek çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgi veren MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı; İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen En Yakın Arkadaşım Akranım Projemiz kapsamında öğretmen öğrenci ve velilere yönelik faaliyetler gerçekleştireceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile işbirliği protokolümüz olan projemizde ilk olarak binden fazla öğretmenimizi ve hemen ardından okul müdürlerini Akran Zorbalığı üzerine seminere alarak işe başlayacağız. Sonrasında okullarımızda öğrencilere yönelik seminerler ile devam edeceğiz. Proje sürecinde halka açık konferanslar ile velilere yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz. Eğitimlerimizi, seminerlerimizi ve konferansları alanında uzman eğitimcilerimiz ve akademisyenlerimiz ile birlikte yapacağız dedi

Akıllı; yeni projeleri ile okullarda akran zorbalığı konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerin kendilerine güvenmelerinin kaybolmasına engel olmak, okullarda şiddet oranlarını düşürmek, öğrencilerin özgüven ve özsaygı kaybını önlemek, okullarda disiplin olaylarını azaltmak ve öğrencilerin devamsızlık oranlarını minimuma indirmek, saygılı bilinçli ve kendine güvenen bir nesil inşa etmek, Türk ve mülteci öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak, öğrencileri akran zorbalığına bağlı depresyon, dikkat kaybı, kaygı bozukluğu gibi hastalıklardan korumak, öğrencilerde ekip ruhu, işbirliği, şefkat ve merhamet duygularını geliştirmek olduğunu ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İrfan Balkanlıoğlu eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine yapılan tüm projeleri destekleyeceklerini söyleyerek dernek yönetimine teşekkür etti.

Ziyarette MEB-DER Yönetim Kurulu Üyelerinden Abidin Dayıoğlu, Kürşat Erken, Hanım Komisyonu Başkanı Zehra Tozan ile Proje Ekibinden Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Hatice Serdar hazır bulundu.

Ziyaret sonunda MEB-DER Yayınlarından Bi Dünya Kadın Projesi Sonuç Raporu, MEB-DER Eğitim Günlüğü ve Yetmez mi kitapları ile kurumsal tablo takdim edildi.

  

 

Yayınlanma: Perşembe, 14 Eylül 2017 09:42 Gösterim: 504
Yazdır