MEB-DER İL MÜDÜRÜ KÖSEOĞLU’NU AĞIRLADI

 

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Sivil Toplumla İlişkiler Sakarya İl Müdürü Ömer Faruk Köseoğlu’nu ağırladı.

 

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, eğitim ve sosyal sorumluluk alanlarında projeler yürüttüklerini söyledi.

 

Akıllı; MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği 5 yıl önce; Önce Ahlak ve Maneviyat şiarıyla kurulmuş olan bir dernektir. Eğitim ve sosyal sorumluluk konuları üzerine projeler yürütüyoruz.  Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak istiyoruz. Çalışmalarımızı www.mebder.org İnternet Sitemizde Ve Sosyal Medya Hesaplarımızda (Mebder54) Paylaşıyoruz dedi.

 

Ülkesini seven, milletini seven, temelde  yaşadığı toplumun değerlerine sahip, milli gençliğin oluşması eğitimden geçer diyen Akıllı; Dolayısıyla bu işi icra edecek eğitimcilerin yeterli bilgi donanımına sahip, milletinin değerleriyle donanmış, anlattıklarını bu amaç uğruna dönük ve sistem içerisinde sunan ehliyetli kişiler olması gerekir. Çünkü öğretmenler kutsal bir görevi üstlenmiş, içinde bulundukları toplumların deniz fenerleridir. Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bir peygamberlik mesleğidir. İnsanlığın ilk muallim ve mürebbileri peygamberlerdir. Sevgili Peygamberimiz de kendisinin bir muallim olarak gönderildiğini ve esas vazifesinin bu olduğunu muhtelif vesilelerle ifade buyurmuşlardır. Dolayısıyla eğitimcilerimiz “Ben muallim olarak gönderildim.”diyen peygamberimizin günümüzdeki varisleridir şeklinde konuştu.

 

Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Ömer Faruk Köseoğlu; verimli ve güzel bir sohbet olduğunu dile getirerek sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsetti.

 

Ziyarette MEB-DER Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hanım Komisyonu da hazır bulundu. Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü heyetine ziyaret sonunda MEB-DER yayınları ve kurumsal tablosu takdim edildi.

 

Yayınlanma: Perşembe, 25 Temmuz 2019 09:11 Gösterim: 188
Yazdır

 

 

MEB-DER ADAPAZARI BELEDİYE BAŞKANI IŞIKSU’YU ZİYARET ETTİ

 

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali AKILLI; MEB-DER olarak eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Akıllı; Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak, Allah rızası için çalışan nesiller yetiştirmek, eğitim sistemimizin toplumun ıslahı ve değerlerine  bağlı nesiller yetiştirmesini sağlamak, eğitimcilerimizin bu amaçlar çerçevesinde çalışmasına  ve dayanışmasına katkı sağlamak için çabalıyoruz. Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bir peygamberlik mesleğidir. İnsanlığın ilk muallim ve mürebbileri peygamberlerdir. Sevgili Peygamberimiz de kendisinin bir muallim olarak gönderildiğini ve esas vazifesinin bu olduğunu muhtelif vesilelerle ifade buyurmuşlardır. Dolayısıyla eğitimcilerimiz “Ben muallim olarak gönderildim.”diyen peygamberimizin günümüzdeki varisleridir şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu;  MEB-DER’in sosyal sorumluluk projelerini biliyoruz, derneğimizi zaten yakından takip ediyoruz ve tüm çalışmalarında destek vermeye birlikte çalışmaya daha önceden olduğu gibi devam edeceğiz dedi.

Ziyaret sonunda kurumsal tablo ve dernek yayınları takdim edildi. 

Yayınlanma: Cuma, 12 Temmuz 2019 08:14 Gösterim: 301
Yazdır

 

MEB-DER ASPİM Ziyaret

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yeni İl Müdürü Musa Zor’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette konuşan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, sosyal sorumluluk alanında da çalışmalar yaptıklarını ve bu konuda en büyük destekçilerinin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olduğunu söyledi.

Akıllı, MEB-DER olarak son 5 yılda gerçekleştirdiğimiz 3 projemizde de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle ortak çalışmalar yaptık. Çocuk evleri sitelerinde kalan çocuklara yönelik; akran zorbalığı, verimli ders çalışma, sağlıklı beslenme ve spor, internet bağımlılığı vb gibi konularda eğitimler verdik. Her zaman desteğini bizden esirgemeyen bu kurumda sizlerden gördüğümüz sıcak ilgi ile kendimizi evimizde gibi hissediyoruz dedi.

Ailenin toplumun temel taşı olduğunu ifade eden Akıllı; Sağlıklı nesiller yetişmesi için toplumda aile yapısının sağlam olması gerekir. Aile yapısı sağlam olan toplumlardan güçlü medeniyetler ortaya çıkar. Aile ile başlayan eğitim, okul ile harmanlanarak kişisel açıdan donanımlı bireyleri doğurur. Ancak bunlardan bir tanesinin eksik olması ya da ihmali bireyi sürekli değişen ve gelişen dünyaya entegre edemez. Bu sebepten devletler güçlü toplumlar oluşturmak için değişen ve gelişen şartlara göre sosyal politikalar üretmek zorundadır şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa Zor, MEB-DER ile işbirliği yaptığımız tüm çalışmalarımız karşılıklı olarak memnuniyetle sonuçlandı. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birlikte yeni projelerde yer almaktan mutluluk duyarız. Çalışma alanımız itibariyle sizlerin yaptıkları faaliyetler bizler için çok kıymetli dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zor teşekkür ederek başarılar diledi.

MEB-DER Başkanı Ali Akıllı, Musa Zor’a dernek yayınları ve kurumsal tablo takdim etti. 

Yayınlanma: Cumartesi, 23 Şubat 2019 20:43 Gösterim: 228
Yazdır

 

 

MEB-DER İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

 

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında karşılıklı istişarelerde bulundu.

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Akıllı; 20. Yüzyılın büyük düşünürlerinden Nurettin Topçu medeniyetimizin son üçyüz yılda yaşadığı sorunları doğru tespit etmek için eğitim ve kültür alanının iyi incelenmesi gerektiğini söylüyor. Bizler de önce ahlak ve maneviyat diyerek maneviyatçı nesiller yetişmesi için çalışıyoruz. Ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamak istiyoruz. Eğitim ve sosyal sorumluk üzerine projeler yazıyoruz ve yürütüyoruz şeklinde konuştu.

 

Projelerinden, söyleşi ve yazılı eserlerinden bahseden Akıllı, misafirperverliği ve sıcak ilgisinden dolayı Yorulmaz’a teşekkür etti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sakarya’daki kültürel çalışmalarından bahsederek Milli Eğitimciler Birliği Derneğine kurumsal olarak destek olmaktan ve destek almaktan mutlu olacağını belirtti.

 

Ziyaret sonunda günün anısına Ali Akıllı, Yorulmaz’a kurumsal tablo ve dernek yayınlarını hediye etti. 

Yayınlanma: Cuma, 22 Mart 2019 21:49 Gösterim: 203
Yazdır

 

MEB-DER SUBÜ Ziyaret

 

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mehmet Sarıbıyık’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı yönetim kurulu üyelerini tanıtarak başladığı konuşmasında dernek faaliyetlerine değindi. Eğitim, gündem ve sosyal sorumluluk üzerine çalışmalar yaptıklarını söyleyerek yürüttükleri projelerini anlattı.

MEB-DER yayınlarından ve yazı dizilerinden oluşan Yetmez mi kitabından takdim ederek eğitim üzerine söyleyecek çok sözleri olduğunu vurgulayan Akıllı; Ülkemizin maddi manevi kalkınmasına katkı sağlamak için proje, konferans, söyleşi, yazı dizisi vb gibi bir çok alanda çaba sarf ediyoruz dedi.

Akıllı; MEB-DER olarak son 5 yılda farklı projelerle yaklaşık 20 bin öğrenciye eğitim seminerleri verdik. Binden fazla öğretmenimize eğiticilerin eğitimi kapsamında alanında uzman kişilerce eğitim programı düzenledik. Velilere, mültecilere, özel eğitime muhtaç ve dezavantajlı çocuklarımıza yönelik de konferans ve atölye çalışmaları gerçekleştirdik şeklinde konuştu.

Dernek merkezinde üyeleri ile bir araya gelerek, Suriye meselesi, Kudüs, Arakan, 28 Şubat, Sosyal medya ve mahremiyet, kadın ve adalet gibi konularda söyleşiler organize ettiklerini söyleyen Akıllı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Gençlik Merkezi gibi kurumlarla protokol yaparak işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurguladı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, bilgiyi beceriyle bütünleştiren üniversite anlayışı ile yola çıktıklarını, teori ile pratiği bir araya getirerek alanına hakim öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sarıbıyık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MEB-DER’in projelerini beğendiğini belirterek birlikte yeni projelerde çalışabileceklerini, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaret sonunda Ali Akıllı, Sarıbıyık’a kurumsal tablo takdim etti. 

 

 

 

Yayınlanma: Cumartesi, 23 Şubat 2019 20:10 Gösterim: 225
Yazdır