Gündeme Dair Basın Açıklaması

ALİ AKILLI

MEB-DER  Milli Eğitimciler Birliği Derneği Genel Başkanı Ali AKILLI ;

Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar’da ard arda  yaşanan terör saldırılarının peşi sıra huzur  ve kardeşlik ikliminin hâkim olduğu ülkemizde farklı şehirlerde  terör örgütü mensuplarınca insanlığa yönelik saldırılarda şehadet şerbetini içen asker ve polislerimize   Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz .

 

Yeni ve güçlü Türkiye hedefi, her dönemde küresel güçleri ve onların yerli işbirlikçilerini rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık, terör eylemleri, provokasyon faaliyetleri ekonomik ve sosyo-kültürel alana yönelik çatışma/kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir. Bir taraftan etnik kökene dayalı bir terör örgütü PKK diğer tarafta  din makyajlı terör örgütü IŞİD vasıtası ile  Türkiye’yi içine alan bölgede terör ve çatışma odaklı bir iklim değişikliği planlayanların hevesleri kursağında kalacaktır. Her türden terör yapılanmalarının sorumluları farklı olsa da, hedefi ortaktır. Hedef, bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek, güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir.

 

Bu tarz terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir.

 

Acılarımızı yarıştırmayacağız, acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Türkiye, milleti ve devletiyle acıları ortaklaştırma, kardeşlik ve birlik potasında birlikte yaşama tavrını ortaya koyacaktır.  

 

Türkiye’yi savaşa sürükleyecek, insanlarımızı birbirine düşürecek, bölgemizde sürekli kaos kan ve gözyaşı körükleyen saldırıları ve her türlü eylemi lanetliyor tüm halkımızı provakasyonlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz.

 

Ali AKILLI

Genel Başkan

Yayınlanma: Cuma, 15 Ocak 2016 23:41 Gösterim: 1791
Yazdır