"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"

newsÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

 

Gazetecilik mesleği, dünyanın ve ülkemizin her yerinde yedi gün yirmi dört saat  her daim görev yapanların, özveride bulunanların,  fedakârlığın adresidir. Gazetecilik mesleğinin  temel hedefi, hangi şart ve koşullar olursa olsun toplumu bilgilendirmek, haberdar etmeye çalışmaktır.

Çağımızın en önemli mesleklerinden olan gazetecilik mesleği, aynı zaman da en fazla yıpranmaya maruz kalan, uluslararası bir çok korumaya sahip olmasına rağmen, kendilerine en fazla saldırının gerçekleştiği mesleklerden birisidir.

Basın çalışanlarımız  toplumun gözüdür, kulağıdır, vicdanının sesidir. Bu önemli görevi ifa ederken  yalandan uzak, toplumun değerleriyle çatışmayan, insani ilkeleri önemseyen bir gazetecilik en önemli beklentimizi oluşturmaktadır.

 Bir haber kaynağı olarak güvenilir, objektif, hak ve adaletin yerine getirilmesinde “sorumlu gazetecilik” anlayışıyla son derece titiz çalışan gazetecilere ve basına gereken bütün katkıları sağlamak da, bizim toplum olarak görevimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaptığı tüm çalışmalarda milli ve manevi değerleri önceleyen,  ülkesinin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamaya  çalışan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği olarak  görev yapan bütün basın mensuplarının  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

                                                                       MURAT MENGEN

                                                          MEB-DER GENEL BAŞKANI

Yayınlanma: Cuma, 17 Nisan 2015 08:03 Gösterim: 2173
Yazdır