“Çanakkale, İnancın Zaferidir…”

10389356 779227642170002 7902011249973356886 n

 

Bu yıl millet olarak Çanakkale Zaferinin 100. Yılını kutlamaktayız.Çanakkale bir ümmetin varoluş mücadelesidir.İnancın, vatan sevgisinin,ümmet olma zaferinin tezahürüdür.Çanakkale; on dördünde,on beşinde kuzucukların;vatana kurban olması dileğiyle kına yakılanların; Şam’dan,Yemen’den,Balkanlar’dan,Bağdat’tan, Anadolu’dan inancı uğruna şahadet şerbetini içtiği veSeyit Onbaşı’nın tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünün not düşüldüğü destanın adıdır.

Bu destanın her bir satırında insanlık dersi vardır. Mehmetçik, düşmana sadece silahla mücadele etmemiş; aynı zamanda harp ahlakı ve insanlık dersi de vermiştir.Ancak unutulmamalıdır ki, bu bir centilmenlik savaşı da değildir.Bir tarafta bir milleti yok etmek isteyen emperyalizmin silahşörleri ile vatanını ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar savunmaya çalışan Mehmetçiğin inancının mücadelesidir.

Çanakkale Zaferi; istiklal savaşımızın habercisi, vatanın ilk kez topyekunmüdafaasıdır.Kurtuluş Savaşımızın gayretidir; umududur.Emperyalizmin gücünün kırılması,mazlum milletlerin yeniden istiklallerini ve istikballerinin müjdeleyicisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; yaptığı tüm çalışmalarda milli ve manevi değerleri önceleyen,  ülkesinin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamaya çalışan MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği olarak Allah yolunda canlarını feda eden, bu vatanı bize emanet   eden tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyor, şehitlerimize Mehmet Akif’ in mısraları ile seslenmek istiyoruz…

“Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber

Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                                                                                                                                             Murat MENGEN

                                                                                                                                                                                                                                 Genel  Başkan 

 

 

Yayınlanma: Pazar, 05 Nisan 2015 12:52 Gösterim: 2996
Yazdır